Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; dişlerdeki estetik kusurların giderilmesi için yapılan birçok farklı işlemi kapsar. Dişlerin beyazlatılması, kompozit dolgularla boşlukların doldurulması, uzunluk-kısalık gibi sorunların giderilmesi gibi işlemler bu alanda en sık yapılan uygulamaların başında gelir. Bununla birlikte “dijital gülüş tasarımı” dediğimiz uygulamalar sayesinde dişlere yapılan birçok estetik müdahale önceden görülebilir. Bu da estetik diş hekimliğine olan ilgi ve talebi her geçen gün artırmaktadır.

Yazımızın devamında bonding işlemleri, gülüş tasarımı, porselen lamineler ve diğer estetik diş hekimliği uygulamaları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara estetik diş hekimliği için ise Ortodent Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Dişler, çekici bir gülümsemenin ön koşuludur. Sadece şekil sorunları değil; dişlerin arasının açık olması, sarı-kahverengi lekeler ya da boyut eşitsizlikleri de dişlerde estetik sorunlara neden olabilir. Bu da kişinin özgüvenini olumsuz etkileyebilir. Bu sorunların birçoğu estetik diş hekimliği sayesinde giderilebilir. Hem dişlerdeki hem de diş etlerindeki kusurların giderilmesini sağlayan estetik diş hekimliği sayesinde dişler orantılı, parlak ve kusursuz hâle getirilebilir.

Hangi Durumlarda Estetik Diş Hekimine Gidilmelidir?

Diş hekimleri Gülüş tasarımı alanında sahip oldukları bilgi sayesinde yüzünüze yakışan, sizin için en ideal gülümsemeyi ortaya çıkarabilirler.diş hekimleri;

  • dişlerin yeniden parlak, beyaz bir renge kavuşturulması
  • kırık dişlerin yeniden şekillendirirlmesi
  • Çürük ve çatlakların tedavi edilmesi
  • Eşit olmayan dişlerin aynı boyutlara getirilmesi
  • Dişler arası boşlukların doldurulması
  • Kırık ya da çarpık dişlerin hizalanması gibi birçok konuda size yardımcı olabilirler.

Ankara Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Her hastamızın diş yapısı, ihtiyaçları ve estetik beklentileri farklıdır. Bu nedenle kişinin ihtiyacına göre yapılabilecek birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Bu süreçte hem restoratif hem de ortodontik  tedavi  olanaklarından faydalanmak mümkündür. Yaygın olarak kullanılan estetik diş hekimliği uygulamaları:

Diş Eti Estetiği: Diş etleri gülümseme sırasında fazla göründüğünde “Gummy smile” olarak da bilinen bu görünüm, estetik diş hekimliği sayesinde kalıcı olarak giderilebilir.

Diş Beyazlatma (Bleaching): Günümüzde en çok tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamalarının da başında gelmektedir. Kolay uygulanabilen bir işlemdir. Bilinen ciddi bir yan etkisi ve zararı da bulunmamaktadır.

Bonding: Kompozit dolgularla yapılan bir estetik uygulamadır. Aralıklı ya da kırıkdiş yapısına sahip kişilerde sıkça tercih edilir. Kompozit dolgular sayesinde dişlerdeki hasarlı bölgeler onarılır.

Porselen Venerler: “Yaprak porselen” olarak da bilinen bu lamineler tıpkı takma tırnaklar gibidir. Dişin ön yüzeyine yapıştırılan, incecik yapıdaki bu porselenler dişlerdeki uzunluk-kısalık sorunlarının giderilmesinde kullanılır. Porselen venerlerin kullanılabilmesi için dişlerin sağlıklı ve sağlam yapıda olması gerekir.

Gülüş Tasarımı/Dijital Gülüş Tasarımı: Dişlerin hem fonksiyonel açıdan hem de estetik açıdan tedavi edildiği işlemlerdir. Beyazlatma, porselen lamineler, implant ya da diş eti estetiği gibi birçok işlemin bir arada uygulanması ile yapılabilir. Dijital gülüş tasarımı, günümüzün bilgisayar teknolojileri sayesinde, elde edilecek estetik sonuçların önceden görülmesini sağlar. Bu alanda eğitim alan ve kendini geliştiren Ankara diş hekimleri sayesinde hastalarımızın tedaviye daha özgüvenli ve istekli başlaması da mümkün olmaktadır. Aynı zamanda alınacak sonuçları önceden görmek, tedavi sonuçlarından memnuniyeti de artırmaktadır.

Bununla birlikte kuronlar ve diş implantları da Ankara estetik diş hekimlerinin kullandıkları materyaller arasındadır. Hastanın diş ve ağız yapısına göre bu yöntemlerden bir ya da birkaçı uygulanabilir.

Estetik Diş Hekimliğinde Başarıyı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Estetik diş hekimliği sayesinde, birçok hastamız hayalindeki ışıltılı gülümsemeye kavuşmaktadır. Bu noktada hastalarımızın gerçekçi beklentilere sahip olmaları da oldukça önemlidir. Estetik diş hekimliği tüm yüzü değiştirmez. Sadece kişinin gülümsemesini daha estetik ve orantılı hâle getirmeyi amaçlar. Ankara dijital gülüş tasarımı sayesinde dişlerin son hâlini önceden görmek mümkündür.

Ankara Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

Bonding, diş beyazlatma, implant ya da lamine uygulamalarının her biri farklı fiyatlarda olabilir. Hastanın ihtiyaçlarına göre de fiyatlar değişecektir. Bu nedenle Ankara estetik diş hekimi fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.